Gloag toont zich opnieuw in Ronde van Romandië

Gloag toont zich opnieuw in Ronde van Romandië

Tom Gloag heeft zich wederom laten gelden in de Ronde van Romandië. Daags na zijn tiende plek in de koninginnenrit zat de 21-jarige Brit mee in de ontsnapping, maar hij kon niet voorkomen dat een massasprint de ritwinnaar van de dag bepaalde. In de door Fernando Gaviria gewonnen slotrit stelde Gloag zijn elfde plaats in het algemeen klassement veilig.

Direct na het startschot glipte Gloag samen met vier anderen weg uit het peloton. Het kwintet pakte een maximale voorsprong van ruim vier minuten en Gloag, die in het klassement twee minuten moest goed maken op leider Adam Yates, reed zelfs korte tijd virtueel in het geel. Onder meer Team UAE Emirates zag het gevaar en reed het gat met nog dertig kilometer te gaan dicht.

"Het was niet helemaal de bedoeling om in de kopgroep te komen, maar ik heb er wel van genoten", aldus Gloag na afloop van de rit. "We kregen helaas niet al te veel ruimte. Na de laatste klim zag het er nog goed uit, maar toen het peloton in stukken brak en er een harde wedstrijd van werd gemaakt, waren onze kansen verkeken."

"We zien in Tom een toekomstig klassementsrenner voor onze ploeg"

Merijn Zeeman

Gloag kijkt terug op een leerzame week, waarin hij zijn neus meerdere keren aan het venster stak. Zijn hoogtepunt was de tiende plaats in de koninginnenrit. "Dat was een hele mooie prestatie. Ik heb deze week heel veel geleerd van mijn oudere teamgenoten en neem deze ervaringen mee naar de volgende races."

Ook ploegleider Merijn Zeeman is tevreden over de ontwikkeling van Gloag. "Tom heeft een heel goede week gedraaid. Hij wordt elfde in het eindklassement en heeft zaterdag laten zien dat hij een talentvolle klimmer is. We zien in Tom een toekomstig klassementsrenner voor onze ploeg. Ik denk dat hij de afgelopen week zijn potentie absoluut heeft laten zien."

 / 

Tour de Romandie

Stage 5

Uitslag
Klassement

Uitslag

1
Fernando Gaviria
Movistar Team 03:58:01
2
Nikias Arndt
Bahrain - Victorious +00:00:00
3
Ethan Hayter
INEOS Grenadiers +00:00:00
29
Gijs Leemreize
Jumbo-Visma +00:00:00
53
Thomas Gloag
Jumbo-Visma +00:00:00
63
Jos van Emden
Jumbo-Visma +00:00:00
73
Steven Kruijswijk
Jumbo-Visma +00:00:00

Klassement

1
Adam Yates
UAE Team Emirates 17:12:42
2
Matteo Jorgenson
Movistar Team +00:00:19
3
Damiano Caruso
Bahrain - Victorious +00:00:27
11
Thomas Gloag
Jumbo-Visma +00:02:14
31
Steven Kruijswijk
Jumbo-Visma +00:06:00
64
Gijs Leemreize
Jumbo-Visma +00:26:41
92
Jos van Emden
Jumbo-Visma +00:47:59

Gerelateerde updates